kentsel dönüşüm projesi kat maliklerine sunumu
2011 yılında Tiffany & Tomato ’yu da bünyesine katan Batik; İstanbul Merter’deki binasından, 6 bin 600 metrekare çalışma alanı olan Güneşli’deki merkez binasına geçti. Dünyanın tanınmış birçok markasının doğuşuna tanıklık edip, büyümelerine katkıda bulunan Batik, Türk ekonomisine de önemli bir istihdam katkısı sağlıyor. Batik bugün yaklaşık 1700 bordrolu çalışanı ile büyük bir kurum.

 

Garanti Line 1

istanbul, beşiktaş, etiler mahallesi, pafta: 12, ada: 654, parsel: 250

Kentsel dönüşüm projesinin yapımını üstlenecek olan Batik Örme A. Ş. tarafından hazırlanan bu doküman, yukarıda belirtilen parselde ikamet etmekte olan Kat Maliklerinin incelemelerine sunulmuştur. İlgili Kat Malikleri, onların yasal temsilci ya da vekilleri dışında kullanılması, çoğaltılması ve/veya üçüncü kişi ya da şahıslarla paylaşılması Batik Örme A. Ş.’nin yazılı iznine tabidir. Bu doküman ve sunumda yer alan markalar, plan, çizim ve görseller ile ilgili her türlü mülkiyet ve telif hakları Batik Örme A. Ş.’de saklıdır.

 

Garanti Line 2

içindekiler garanti lıne

 

2015 yılında Batik; kurumsal kimliğini ve marka algısını yenileyerek, modern, dinamik şehirli kadının ihtiyaçlarına göretüm kreasyonlarını yeniden şekillendirdi. Batik markası ile yurtdışındaki yatırımlarına da devam kararı alan firma, Azerbaycan, Irak, İran, Ukrayna ve Kıbrıs’taki mevcut mağazalarına yenilerini ekleme hazırlıkları yapıyor.

 

Garanti Line 3

giriş & açıklamalar

 

GARANTI LINE Projesi; yapımı 1960 yıllarında başlayan ve ekonomik ve fiziksel ömrünü tamamlamış olan, deprem açısından risk oluşturan “Garanti Blokları” isimli yapılardan C ve D blokları oluşturan binaların “Kentsel Dönüşüm” kapsamında yıkılarak, yerine güncel ve yenilenmiş olan imar planından kaynaklanan avantajların da değerlendirildiği, deprem yönetmeliğine uygun yeni bir bina yapılması projesidir.

 

Garanti Line 4

imar durumu & proje konumu

 

Bölgeye ilişkin “Etiler Garanti Mahallesi Uygulama İmar Planı’ndan” ve arsaya özel imar durumundan elde edilecek kazanımların kapsamları titizlikle araştırılmıştır. “Boğazlar Geri Görünüm Alanı” olarak nitelenen bölge için Belediye Başkanlığı ile yakın ilişkide olan ANC Yapı, kazanımları olabilecek en yüksek orana çıkartmıştır.

 

Garanti Line 5

 

 

cephe tasarımı precast & sınterflex

 

Açtığı mağazalarının inşai, elektrik ve mekanik imalatlarının yanı sıra tüm proje ve dekorasyonlarını da kendisi gerçekleştiren firma; mevcut ekibinin vizyonu ile inşaat sektörüne de iz bırakmaya devam ediyor. 80’li yıllardan itibaren tekstil sektörünün yanında inşaat alanında da gerçekleştirdiği birçok projeyle kendini ispat etmiştir. Tiffany & Tomato markasının bünyesine katılmasından sonra mağaza sayısı yaklaşık 200’e ulaşmıştır. Bu mağazaların imalatlarının yanında konsept tasarımları ve projelendirilmeleri de bizzat Batik ekibince yapılmaktadır.

 

Garanti Line 7

cephe tasarımı compact lamınat

 

İlk dönemde ağırlıklı olarak endüstriyel ve ticari çözümler üreten ANC Yapı, konut ve ticari dekorasyon konularında dabirçok müşterisinin hayallerini gerçekleştirirken önemli deneyimler edinmiştir. ANC Yapı, nitelikli ticari alanlar, fonksiyonel ofisler, yaşanılacak konut projeleri üretmeyi ve bunları hayata geçirmeyi hedefleyen bir yapıya sahiptir.

 

Garanti Line 8

cephe tasarımı precast

 

Yatırımcıları, mühendislik kadrosu ve danışmanlarıyla birlikte proje sürecini en iyi şekilde yürüten ANC Yapı; hedefe ulaşma yolundaki engelleri güçlü üst düzey ilişkileri ile de kolaylıkla geçebilmekte ve elde ettiği bu kazanımları müşterilerine çözüm üretme yolunda değerlendirmektedir.

 

Garanti Line 9

cephe tasarımı precast

 

Kuruluşundan önce uzun süre Batik Örme A. Ş.’nin mağaza dekorasyonlarında taşeronluk üstlenen ANC Yapı kurucuları; ANC Yapı’nın kuruluşundan sonraki 2,5 yılda Batik ile daha yoğun bir çalışma ilişkisine girmiş ve özellikle Silivri’deki Lojistik Merkezi, Pendik’teki Akaryakıt İstasyonu ve Merterdeki Çarşı inşasından sonra haklı takdir görmüştür. Bu doğrultuda Batik Örme A. Ş., ileriye dönük planlarında ANC Yapı ile birlikte hareket etme kararı almıştır.

 

Garanti Line 10

mimari konsept salon

 

GARANTI LINE Projesi; yapımı 1960 yıllarında başlayan ve ekonomik ve fiziksel ömrünü tamamlamış olan, deprem açısından risk oluşturan “Garanti Blokları” isimli yapılardan C ve D blokları oluşturan binaların “Kentsel Dönüşüm” kapsamında yıkılarak, yerine güncel ve yenilenmiş olan imar planından kaynaklanan avantajların da değerlendirildiği, deprem yönetmeliğine uygun yeni bir bina yapılması projesidir.

 

Garanti Line 11

mimari konsept mutfak

 

Batik Örme A. Ş. kentsel dönüşüm kapsamındaki söz konusu yeni bina yapım işine, mevcut kat malikleri ile “DÜZENLEME ŞEKLİNDE SATIŞ VAADİ, ARSA PAYI/KAT KARŞILIĞI İNŞAAT YAPIM SÖZLEŞMESİ” tanımlı sözleşme imzalanması sureti ile talip olmaktadır. Batik Örme A. Ş. sözleşmede taraf olarak “YÜKLENİCİ” sıfat, hak ve sorumluluklarına sahip olurken; ANC Yapı Mimarlık ve İnşaat ise “ALT YÜKLENİCİ” olarak yer alacaktır. Projede “PROJE GELİŞTİRİCİ” olarak Beşiktaş Belediyesi’nin birçok prestijli projesinde imzası bulunan REC Mimarlık görev almıştır.

 

Garanti Line 12

mimari konsept banyo

 

Yaklaşık bir aya yakın süredir Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte çalışmalar yürüten ANC Yapı, cari nizam ve yönetmelikler ile 6306 sayılı kanunla belirlenmiş olan “Kentsel Dönüşüm” yönetmeliklerine uygun olarak planlamalarını yapmış ve Belediye ön olurunu almış olup; REC Mimarlık tarafından buna uygun taslak proje ve planlar hazırlanmıştır.

 

Garanti Line 13

mimari konsept ebeveyn yatak odası

 

Projelendirilen yeni binada kat planları hazırlanırken, Kat Maliklerinin kendi aralarında ve Yüklenici ile olan paylaşımlarında hakkaniyet ve iyi niyet kriterleriyle hareket edilmiştir. Her ne kadar yapı bütünü birbirinin simetriği bitişik nizamlı iki bloktan oluşsa da, bina içi kat düzeninde ve bölmelerde farklılıklar çıkmaktadır. Bu nedenle gerek bina genelinde ve gerekse bağımsız bölüm iç yerleşiminde tüm üniteler titizlikle incelenerek planlanmış ve ölçülendirilmiştir.

 

Garanti Line 14

bina özellikleri

Üst sınıf yapı malzeme ve işçilik kalitesi, üst sınıf deprem ve yangın güvenliği ,üst sınıf su, ısı ve ses yalıtımı, üst sınıf güvenlik kontrolü, yüksek kalite tasarım dış cephe sistemi, üst sınıf lüks asansörler, özel tasarım blok girişleri ve posta kutuları, “Akıllı Ev” otomasyon sistemi, açık hava spor gereçleri, çocuk parkı ve kamelya, kapalı otopark, kapalı fitness salonu, multi-split klima sistemi, sauna, yerden ısıtma sistemi, üst sınıf mutfak ve banyo dolapları, ebeveyn banyoları, üst sınıf ankastre beyaz eşya seti, birebir güçte jeneratör sistemi, led aydınlatmalı üç boyutlu gergi tavan sistemi, üst seviye vitrifiye, bataryalar, kompakt kabinler, duş sistemleri, estetik peyzaj tasarımı.

Garanti Line 15

 

Genel prensip olarak yerleşimler yapılırken mevcut bağımsız bölümlerin binadaki konumlarına ve formlarına uyulmaya çalışılmıştır. İlerideki bölümlerde açıklandığı gibi, bina ve konut özelliklerinin “Residental” tarza yakın, fonksiyonel ve avantajlı olması hedeflenmiştir. Yapılan tüm çalışmalarda ve projelerde bu özellikler esas alınmıştır. Yapılacak çalışma, Batik Örme A. Ş.’nin söz konusu lokasyondaki ilk çalışması olacağından; satışa yönelik müşterilerin memnuniyetleri yanında, Kat Maliklerinin de memnuniyetleri temel alınarak, çarpıcı bir bina yapılması planlanmıştır.

 

Garanti Line 16

kullanılacak markalar

Asansör, jeneratör, mutfak dolapları, evyeler, banyo dolapları, seramik, vitrifiye, batarya & armatür, doğramalar, kombi, klima, ankastre set, laminat parke, çelik kapı & kilit, akıllı ev otomasyonu, anahtar & prizler, fitness aletleri, boyalar.

Garanti Line 17

proje iş programı

Kat Malikleri ile Yüklenici arasında sözleşme yapılması, Riskli Yapı Kararı’nın alınması, Yıkım Ruhsatı’nın çıkartılması, kat maliklerinin binayı tahliyesi, binanın yıkılması, proje onaylarının ve yapı ruhsatlarının alınması, inşaatın yapımına başlanması, kat ittifaklarının kurulması, inşaatın tamamlanması, bağımsız bölüm teslimatları, iskan ruhsatlarının çıkartılmase ve kat mülkiyetine geçilmesi, yönetimin kat maliklerine devredilmesi.

Garanti Line 18

proje tasarım detayları

 

Proje hazırlıkları sırasında Kat Maliklerinin de kısmi görüşleri alınmıştır. Ayrıca bina genelinde kullanılacak tüm malzemeler aynı kalite ve özellikte olacak olup,
Yükleniciye ait olan ve Kat Maliklerine teslim edilecek olan dairelerde marka ve kalite farkı söz konusu olmayacaktır.

 

Garanti Line 19

vaziyet planı

 

Ağırlıklı olarak çalışma ve yaşam mekanları üzerinde uzmanlaşan REC Mimarlık, kentsel projelerden obje tasarımına kadar geniş bir alanda faaliyet gösterir. Kullandığı malzeme ve teknolojiler sayesinde, mevcut ya da oluşabilecek problemleri doğru çözümler ile aşmayı hedefler. Bu süreçte kompleks programlarai yarattığı profesyonel birlikteliklerle yanıt verir. Nitelikli bir üretimin, sürecin devamlılığı kadar işverenle etkileşimli bir diyalog sayesinde mümkün olduğuna inanır.

 

Garanti Line 20

bahçe kat planı

 

Deneyimli bireyler ile genç bireylerin bir kombinasyonu olan REC Mimarlık; gerek yılların alışkanlıklarıyla proje çözümlerinde hızlı ve analitik hareket edebilmektei gerekse yeni trendleri takip ederek zamanı yakalayabilmektedir.

 

Garanti Line 21

 

Kadrosu sadece mimarlardan değil, konusunun uzmanı mühendislerden de oluşan REC Mimarlıki projelerinde çözümleri kolaylıkla aşabilmekte ve zaman açısından müşterilerine büyük avantaj sağlamaktadır.

 

Garanti Line 22

bahçe katı 3+1 köşe daire

 

Özellikle Beşiktaş Belediyesi ile yoğun mesai geçiren REC Mimarlık, kent içerisinde ciddi projelere imza atmıştır.Bu projelerin hayata geçirilmesinde Belediye ile olan yakınlıkları sayesinde, hiçbir projelerinde sorun yaşamamış ve yaşatmamıştır.

Garanti Line 23

bahçe katı 3+1 orta daire

Garanti Line 24

giriş kat planı

Garanti Line 25

Garanti Line 26

giriş katı 3+1 köşe daire

Garanti Line 27

giriş katı 3+1 orta daire

Garanti Line 28

giriş katı 1+1 daire

Garanti Line 29

garanti lıne garantılıne.com

Garanti Line 30

normal kat planı

Garanti Line 31

Garanti Line 32

normal kat 3+1 köşe daire

Garanti Line 33

normal kat 3+1 orta daire

Garanti Line 34

normal kat 2+1 daire

Garanti Line 35

kesit daire dağılım şeması

Garanti Line 36

batik örme anonim şirketi

Batik Örme 80’li yılların başında kuruldu. Kısa sürede yurt içi ve dışı ünlü markalara üretim yapan, birçok ilke öncülük eden Türk hazır giyim sektörünün öncü ve köklü firmaları arasında yerini aldı. İlk yıllarında örme ürünleriyle öne çıktı. İlk mağazasını 1994 yılında açtı. 2005-2006’dan bu yana ise Batik adıyla kadın hazır giyim markası olarak yoluna devam ediyor.

Garanti Line 37

anc yapı mimarlık ve inşaat

70’li beri baba mesleği inşaat sektöründe faaliyet gösteren farklı ölçekteki projelerini imza atan Namık ÇİLDOĞAN’ın kurucusu olduğu ANC Yapı; 2014 yılında konut, ticari kullanım ve ofis konularında proje, tasarım ve uygulama hizmetleri üretmek üzere kuruldu. Namık Bey’in oğulları Mimar Ahmet ÇİLDOĞAN ve Yazılım Mühendisi Mert ÇİLDOĞAN’ın katılımıyla kurulmuş olan ANC Yapı’yla ÇİLDOĞAN ailesi inşaat sektöründe yeni bir ivme ve enerji kazanmış oldu.

Garanti Line 38

rec mimarlık

REC Mimarlık, dünyanın hızla gelişmekte olan sahnesinde çağdaş ihtiyaçlarını karşılayabilecek mekansal çözümler üretmeyi amaçlar. “İyi” tasarımı, analitik ve çok boyutlu bir algının mümkün kıldığı düşüncesi ile her projenin kendine özgü verileri ile değerlendirir. İşlevsel ve akılcı bir yaklaşımı esas alarak, farklı ölçeklerin bütünü ile parçalarının ortak ve özgün bir tasarım dilinde birleşmesini sağlar.

Garanti Line 39

bina ve konut özellikleri

Garanti Line 40

Line katalog