DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI

seo nedir?

seo
hizmetleri

SEO Nedir?
Düşündüğünüzden daha basit!

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye çalışan etkinliğe verilen addır. Arama sonuçlarında Google™, alakalı ve yetkili olduğunu düşündüğü sayfalara bağlantılar gösterir. Yetki, çoğunlukla diğer web sayfalarından gelen bağlantıların sayısını ve kalitesini analiz ederek ölçülür. Basit olarak, web sayfalarınıza, diğer web sayfaları bağlandığı sürece Google™ sıralamalarında yükselme potansiyeline sahiptir.

Sitenizi Google™ ‘da Görünür Yapın

Özgün bir içerik, kullanıcıları sayfalarınıza bağlanmaya teşvik eder ve sayfalarınızı, ilgi çekici ve yetkili olan Google™ sıralamalarında gösterir. Google™, arama sonuçları olarak, ilgi çekici ve güvenilir sayfalar sunmak istediği için bu sıralama, arama motorunda başarı sağlar. İşte bu kadar basit!

Daha İyi Arama Sonuçları Almak İçin Basit Bir 1-2-3 Kılavuzu

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, bir web sitesinin, sitenin sunduğu içerik ile alakalı kelimeler ve deyimlerle arama motorlarında bulunulabilirliğini sağlamanın basit bir faaliyetidir. Bir çok açıdan, web siteleri için sadece kalite kontrolü söz konusudur.

01

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi arayan insanlar tarafından kullanılan kelimeler ve cümleleri kullanan özgün, kullanışlı bir içerik yazın.

02

Kullanıcıların paylaşmasını ve ona bağlanmasını kolaylaştırın.

03

Bunu sürdürülebilir bir tarz haline getirin.

Bazı SEO şirketlerine SEO’yu ne demek diye sorarsanız, sizi bilimle kör etmeye çalışacaklar ve size bir siyah sanat olduğunu düşündürerek, aklınızı karıştıracaklardır. Bazı şirketlere SEO nedir deyin ve iki saat sonra aklınızda hiç bir şey kalmayacağını göreceksiniz. İşte tamda burada kırmızı çizgi geliyor.

Müşterilerimize sunduğumuz hizmetleri söylediğimizde suratlarındaki tebessümün sohbet boyunca devam etmesini seviyoruz. Müşterilerimizin yalnızca onlar için ne yaptıklarımızı değil, nedenini de bilmelerini tercih ediyoruz!

Bağlantıları (Backlink) Nasıl Alabilirim?

Bağlantılar önemlidir, ancak kaliteyi miktarla karıştırmamalı ve içeriklerinizden bağımsız olan bağlantıları düşünmemelisiniz. Büyük içeriğe sahip olmanın, kaliteli ve ilgili sayfalardan gelen doğal bağlantıları koruma şansınızı büyük ölçüde arttırdığını anlamak hayati önem taşır. Bu bağlantılar uzun dönemde size çok yardımcı olacaktır.

Basit dilde bağlamaya değecek bir şeye sahipseniz, sahip olmaya değer bağları güvence altına alabilirsiniz. Popüler siteler, düşük kalitede içeriğe sahip olan web sayfalarına bağlantı oluşturmaz, neden olmasın?

Özetle

Doğru bir araştırma yapın, potansiyel müşterilerinizin ne tür bir içerik aradıklarını anlayın. Özgün içeriklerle kaliteli bir site oluşturun, insanların ihtiyaç duyduğu içeriği sunun ve paylaşmalarını kolaylaştırın. Sonuç olarak web sitenize gelen trafik artışını görmeye başlayın.

Son bir şey, web sitenizin performansını ölçümlemek ve biraz yardıma ihtiyacınız varsa, seo konusunda yetenekli uzmanlarımız sizlere ücretsiz destek vermekten memnuniyet duyacaktır. Bunun için iletişim formunu doldurarak, bizimle iletişime geçiniz.

Digitaladam, bu yardım sayfasının bir uzmanı ve yazarıdır.
Geri bildirim bırakarak bu makaleyi geliştirmesine yardımcı olun.

Bu makale faydalı mıydı?

TALEP
FORMU