Web Tasarımı Nedir?

Web siteni sıfırdan oluştur!

Web Tasarımı Nedir?

Web tasarım, ziyaretçilerinize sayfa gönderen etkileşimli özelliklerin düzenini, renklerini, metin stillerini, yapısını, grafiklerini, görüntülerini ve kullanımını belirleyen bir elektronik dosyalar koleksiyonunu kavramsallaştırma, planlama ve oluşturma sürecidir.

Bir Web sitesi kurmaya hazır olduğunuzda, bir dizi alternatif seçenek vardır:

Web Sitesi Tasarlamak İçin Basit Bir 1-2-3 Kılavuzu

Web Tasarımı için basit bir 1 2 3 Kılavuzu

  1. Benzersiz bir web sitesi oluşturmak için profesyonel bir web tasarım uzmanından destek alabilirsiniz.
  2. Adobe Photoshop ile web siteniz için özel görseller hazırlayabilirsiniz. Bu konuda en iyisi budur. Başka bir programı denemeyin bile. Çünkü başka bir programı denemeye kalkarsanız buna geçmeniz oldukça zor olacaktır. Biraz kendinizi zorlayın ve Adobe Photoshop’u öğrenin. Oluşturmuş olduğunuz görselleri  Adobe Dreamweaver gibi hazır yazılımları kullanarak kendi web site şablonunuzu oluşturabilirsiniz. (Bu programlar teknik uzmanlık gerektirir.)
  3. Şirketinizin kurumsal renkleri, özel olarak hazırlanmış grafikleri, gerçek görsel/video ve metinleri ile önceden ayarlanan ya da özelleştirmeye açık hazır şablonlarla online web tasarımı araçlarına göz atabilirsiniz.

Web sitenizin tasarımında yer alan özelleştirme derecesi, sitenizi hazır ve çalışır hale getirmenin hızını ve maliyetini belirleyecektir.

Web Tasarımı Online İşletmeme Nasıl Yardımcı Olur?

Sizi ve şirketinizi kaliteli kılar ve aşağıda verilen maddelerdeki teknik sorunlardan korur;

  • Web tasarımı, müşterilerinize güven verir ve ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını karşılar. Gereksiz ve kafa karıştıran tasarım öğeleri olmadan, müşterilerinize bilmek istediklerini hızla anlatır.
  • Web sitenizin akışının tahmin edilir, tutarlı ve anlaşılır olduğundan emin olun. Özel olarak tasarlanan ve hazırlanan bir web sitesi, ziyaretçileriniz ile güvenilir bir ilişki kurmanızı sağlayacaktır.
  • Arama motorlarında web sitenizi görünür kılar. Web sitenizin tasarımı ne kadar çekici olursa olsun, arama motorlarının okuyabileceği şekilde kodlanmamışsa, aramalarda görünmeyecektir.
  • Bir müşterinin siteden uzaklaşması çok fazla zaman almaz. Uzun yüklenme süresi, aradığını bulamamak, kırık bağlantılar, kalitesiz (kopya) görseller ve içerikler, profesyonel web tasarım hizmeti tarafından çözülebilecek konulardan sadece bir kaçıdır.
FAYDALI İPUCU
Mutlaka Araştırın ve Danışın

Profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalıştığınızda sektörünüzdeki rakiplerinize göre itibar açısından sizi farklı kılacaktır. Bunun farkını görebilmek için web tasarım referanslarımıza göz atmanızı önemle tavsiye ederiz.

Sadece para kazanmaya odaklanmayın. Elbette ki her firma profesyonel web site tasarımı yaptırırken ona maddi olarak geri dönmesini bekler. Fakat unutmayın ki; mağazanıza, ofisinize bile ilk girişte bir yatırım yaparsınız. Bu yatırımı neden bir web site tasarımı yaptırırken düşünmeyesiniz ki? Günümüzde internet kullanımının ne kadar büyük bir potansiyel oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple yaptıracağınız web sitenize, mağazanıza yada ofisinize ne kadar önem veriyorsanız bir o kadar önem vermelisiniz.

Eğer bir web tasarım uzmanı olmayı hedefliyorsanız, sizde müşterilerinize bu açıdan bakmalısınız. Ne yapacağınızı onlara anlatmaktan ve detaylandırmaktan sıkılmayın. Doğru fiyata, doğru hizmeti almak ya da satmak için her iki tarafında ne alacağını / ne vereceğini bilmesi önemlidir.

“Profesyonel hazırlanmış bir web tasarımı, müşterilere ve arama motorlarına benzer şekilde ulaşarak, online satışlarınızda büyük bir etkisi olan önemli bir ikili amaca hizmet eder.”

KORAY KÖYLÜ
KORAY KÖYLÜ
AJANS DİREKTÖRÜ

Webajans.com, Profesyonel Web Tasarımı İşletmeme Nasıl Yardımcı Olur?

Webajans.com, şirketinizi temsil etmeye layık profesyonel bir web sitesine sahip olmanızı sağlayan özelleştirilmeye uygun web tasarımı çözümleri sunar.

Web sitenizi özgün tasarım tekniklerini kullanarak tasarlamak için profesyonel web tasarım ajansıyla çalışmaya karar verebilirsiniz. Bu konuda direkt yöneterek kullanabileceğiniz hazır şablonlar sunan firmalarda mevcuttur. Bu firmaların sitelerini ziyaret edip, özelleştirmeye açık tasarım şablonlarıyla alakalı danışmanlık ve destek alabilirsiniz. Her iki durumda da sizlere webajans olarak danışmanlık ve destek sağlamaktayız. Profesyonel web tasarım araçları ve web hosting paketleri ile web sitenizin tasarımının harika görünmesini sağlayabiliriz.

ÖNEMLİ NOT
Her Bütçeye Göre Web Tasarımı

Webajans.com, bütçenize göre tam olarak yapılması gerekeni yapar: web tasarım ihtiyaçlarını sıfırdan karşılar. Hazırladığımız özel referanslarımızı görmek için ana sayfadaki işlere göz atın.

Değerli vaktinizi ayırdığınız ve sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Web tasarımı ve diğer konularla ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilmek için aşağıdaki yorum bölümünden bize soru soralabilir veya Webajans.com Blog kategorisini ziyaret ederek web tasarımı hakkında daha fazla meraklarınıza yanıt bulabilirsiniz.

Seoman

Webajans.com, SEO Man Kişisi bu yardım sayfasının bir uzmanı ve yazarıdır.
Geri bildirim bırakarak bu makaleyi geliştirmesine yardımcı olun.

Bu makale faydalı mıydı?