Yeni Google Haritalar logosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Geçen hafta, 15 yıllık yıl dönümünü kutlamak için Google, Haritalar’a yeni bir uygulama tasarımı ve yeni bir logo ile ferahlık getirdi. Duyurulduktan hemen sonra Google, Haritalar simgesini tüm platformlara yaymaya başladı ve tepkiler biraz karışıktı. Yeni Google Haritalar logosu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Google Haritalar Yeni Logosu

Google’ın Google Haritalar logosundaki son değişikliği ilkinden çok uzak. Son 15 yılda, servis birkaç logoya sahipti, ancak en son tasarımı diğer logolarına daha yakın duruyor. Haritalar için önceki simge, küçük bir harita, konum iğnesi ve Google’ın ikonik “G” sini yeşil, mavi, sarı ve kırmızı renklerle kullamıştı.

Önceki simgesi, Google’ın şu anda kullandığı diğer simgelere nazaran göze çarpıyordu, ancak yeni simge Google’ın diğer simgeleriyle daha yakından eşleşiyor. Çok renkli pimi ile yeni Haritalar logosu Google Asistan, Arama, Ev, Bir, Fit, Wear OS ve diğer birkaçıyla eşleşiyor.

Bu yeni kurulum herkese hitap etmiyor. Logo ilk çıkışından bu yana, özellikle uygulamanın telefonlarında simge değişikliğini fark eden kullanıcılardan Twitter’da çok eleştirildi.

“Şahsen, değişime katılıyorum ve bence hoş bir yenileme. Sanırım eski logoyu gözlerim hala arıyor ama bu yeni logonun kötü olduğunu göstermiyor.”

KORAY KÖYLÜ
KORAY KÖYLÜ
AJANS DİREKTÖRÜ

Yine de ne düşüncelerinizi bilmek isteriz. Aşağıya bir emoji bırakarak tepkinizi gösterin ve yeni Google Haritalar logosu hakkında neler düşündüğünüzü bize bildirmek için bir yorum bırakın!

Seoman

Webajans.com, SEO Man Kişisi bu yardım sayfasının bir uzmanı ve yazarıdır.
Geri bildirim bırakarak bu makaleyi geliştirmesine yardımcı olun.

Bu makale faydalı mıydı?