YouTube Yeni Logo ve Arayüz Tasarım Değişimi 2017

YouTube yeni logosu ve tasarımıyla karşınızda!

YouTube, bugüne kadar onu tanıdığımız ve alıştığımız logosunu radikal bir kararla değiştirdi. Sadece logosunu değil, artık yeni YouTube logosuyla beraber yeni, temiz ve şık bir arayüze geçiş yaptı.

Bana göre bu değişim için geciktiler bile. Aslında bugüne kadar karşılarına ciddi bir rakip çıkmadığı için şanslılar diyebiliriz. Bu onlara değişim için zaman kazandırmış olmakla beraber stratejileri bugüne kadar her geçen yıla göre büyük ölçüde büyüterek götürdüler.

YouTube Yeni Logo Değişimi 2017

Yukarıda da gördüğünüz gibi eski logosunda “Tube” arkaplanını biraz daha küçülterek sola aldılar. Ve üzerine hali hazırda internette bir çok kullanıcının kullandığı ve gerçekten iyi tasarımcıların vazgeçilmez “play” ikonunu eklediler. Ayrıca bu “play” ikonunu mobil uygulamalarında zaten kullanıyorlardı.

Yazı karakteride değişmiş mi diye sorular dönüyor: Şöyle bir baktığınızda sanki yazı karakteride değişmiş gibi görünüyor ama sizinde gördüğünüz gibi yazı karakterinde bir değişiklik yok. Yazı karakteri eskisine göre yalnızca puntosunu örnek olarak 15pt’den -> 23pt’ye çıkarmışlar.

YouTube’un 2005 ve 2017 Arasa Logo Değişimi

YouTube 2005 - 2017 Logo Değişimi
YouTube kurulduğu günden bugüne logo değişimini görüyorsunuz.

YouTube yetkililerinin açıklamalarına göre yeni logo, tüm cihazlarda uyumlu bir hale gelebilecek özelliktedir. Küçük ekranlarda kullanılabilecek alanın sınırlı olduğunu düşünürsek yeni logo bunun için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Tabii ki bir çok web sitesi, portallar, haber siteleri ve dijital platformda YouTube yeni logosundaki play ikonuyla göreceğiz.

Yeni YouTube İkonu

Bir içerikte yeni YouTube ikonunun görünümü. Bence çok daha esnek olduğununun kanıtıdır. Sizce de öyle değil mi? Bir çok tasarımcının yeni logosunu kullanmak için heyecanlandığını şimdiden görüyor gibiyim.

YouTube Masaüstü ve Mobil Görünümü

Neal Mohen; Dün açıkladığımız yeni görünüm ve ürün geliştirmelerinin üstünde, ekranlar arasında daha iyi çalışan, yenilenen bir @YouTube Logosu var diyerek Twitter’dan yeni YouTube logosunu böyle paylaştı.

Neal Mohan'ın Yeni YouTube Logo Tweet'i
Neal Mohan’ın Yeni YouTube Logo Tweet’i

YouTube masaüstü ve mobil uygulamasında temiz ve şık görünümüyle daha iyi bir kullanıcıyı deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Masaüstündeki yeni koyu temasını hesap menüsünden “Koyu Tema”yı seçerek gece modunu etkinleştirebilirsiniz. Ekran parlaklığını düşürerek videoları gerçek renkleriyle izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

YouTube masaüstü için güncellediği bu gece modunun mobil uygulaması için ne zaman güncelleyecekleri merak konusu oldu. Bence hemen yapsalar iyi olur, gündüz kullanıcılarının yanı sıra gece kullanıcılarının ihtiyacı olan bir tema olmuş. Bu gelecek deneyim için sabırsızlananlar için bizi takip etmeyi unutmayın.

YouTube Yeni Gece Modu Görünümü

YouTube’un yeni gece modu görünümünden bir ekran görüntüsü.

Televizyon kanallarına alternatif olan YouTube internet dünyasının en hızlı büyüyen platformlarından biridir. Bu yeni logo değişimi ile beraber gelecekte bizlere ne gibi yenilikler sunmaya devam edecek birlikte göreceğiz. Yeni deneyimi yaşamak için YouTube New sayfasını ziyaret ederek kısa bilgiler alabilir ve kullanıcı deneyimini hemen yaşayabilirsiniz.

 

Seoman

Webajans.com, SEO Man Kişisi bu yardım sayfasının bir uzmanı ve yazarıdır.
Geri bildirim bırakarak bu makaleyi geliştirmesine yardımcı olun.

Bu makale faydalı mıydı?